coron
10 بهمن 1401 - 16:26

7 طرح جامع برای شهرکرد در دستور کار شهرداری قرار دارد

شهردار شهرکرد گفت: در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان و ساماندهی حوزه‌های مختلف تهیه و تدوین 7 طرح جامع در دستور کار شهرداری شهرکرد قرار دارد.

محمدحسین واحدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: ۷ طرح جامع شامل هدایت و دفع آب‌های سطحی، پسماند، فضای سبز شهری، ساماندهی آرامستان بهشت رحمت، میدان میوه و تره‌بار، پایانه مسافربری آزادی و ساماندهی تبلیغات به منظور حل مشکلات شهری پیش‌بینی شده است.

شهردار شهرکرد افزود: این طرح‌ها در حال انعقاد قرارداد با مشاوره مربوطه هستند و اجرای آن‌ها از سال جدید با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: تهیه طرح‌های جامع با هدف جلوگیری از موازی‌کاری تهیه شده که علاوه‌بر ساماندهی مشکلات سطح شهر از لحاظ اقتصادی نیز برای شهر و شهرداری صرفه اقتصادی دارد.

شهردار شهرکرد با بیان اینکه تهیه طرح‌های جامع در حوزه‌های مختلف نقشه و چراغ راهی برای آینده شهر است، خاطرنشان کرد: تاکنون چنین طرح‌هایی برای شهرکرد پیش‌بینی نشده بود بنابراین در اجرای اقدامات دیگر با مشکل مواجه بودیم و همین امر موجب ایجاد گره‌ در کار می‌شد.

وی در پایان گفت: با اجرای این طرح‌ها اقداماتی از جمله احداث قطعه ۶ آرامستان و چند دکه خدماتی، تعریض جوی و جدول‌های سطح شهر، ایجاد فضای جدید در برخی محلات و ایجاد مکان‌هایی برای دفع پسماندهای شهری انجام می‌شود.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۶

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007979