coron
10 بهمن 1401 - 15:46

۱۲۵ تخته چادر از سمنان به منطقه زلزله زده خوی ارسال شد

سمنان- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه این جمیت آماده دریافت و ارسال وسایل گرمایشی به خوی است، گفت: ۱۲۵ تخته چادر اسکان به خوی ارسال شده است.

مظفر محمد خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان غربی باعث ایجاد خسارت به برخی منازل مسکونی این شهر شده است، ابراز داشت: با توجه به اینکه برخی از این منازل خرابی‌های زیادی برجای گذاشتند لذا امکان سکونت در آن میسر نبود و نیاز فوری بود تا سرپناه موقت برای این عزیزان ایجاد شود.

وی ضمن بیان اینکه ۱۲۵ تخته چادر از استان سمنان به منطقه زلزله زده خوی ارسال شده است، افزود: با توجه به سرما، برودت هوا، احتمال بارش نیاز شدید به وسایل گرمایشی و اقلامی نظیر پتو در این مناطق احساس می‌شود که این مهم می‌طلبد تا بار دیگر هم استانی‌ها برای یاری مردم مناطق زلزله زده دست مهر به یکدیگر دهند و در تهیه این اقلام با هلال احمر همکاری کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه این جمعیت آمادگی هر گونه امدادرسانی را برای شهرستان خوی دارد، ابراز داشت: برای جمع آوری کمک‌های نقدی مردم نوع دوست استان برای زلزله زدگان آذربایجان غربی (خوی) پویش «مهر تابان» راه اندازی شده است و مردم می‌توانند با شرکت در این پویش یاریگر هم میهن خود باشند.

محمد خانی در ادامه تصریح کرد: مردم خونگرم و نوع دوست و مهربان استان سمنان می‌توانند کمک‌های بشردوستانه خود را به صورت نقدی و از طریق شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ نزد بانک مرکزی با شماره شبا ir۷۰۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۹۹۹۹۹۸ و یا شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۵۸۳۳۶ و یا کد دستوری # ۳ * ۱۱۲ * واریز کنند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند کمک‌های غیرنقدی شامل لباس گرم، پتو و هیتر برقی نو را به شعب هلال احمر در سطح استان تحویل دهند، افزود: از عموم مردم انتظار می‌رود به منظور رعایت حفظ کرامت انسانی از اهدای لوازم دست دوم و مستعمل به طور جد خودداری کرده و اجناس نو را تقدیم هموطنان خود کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007804